ÇORLU B SINIFI MANUEL VE OTOMATİK EHLİYET 0 555 485 99 02

0 555 485 99 02
b-sinifi-manuel-ve-otomatik-ehliyet


B sınıfı ehliyet nedir?  B sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır?

Bu ehliyet sınıfına sahip olan sürücüler

Araba (B)

Kamyonet (B)

Ayrıca:

Traktör (F)

Motor bisiklet (M)

ATV (B1)

kullanacaklara verilen ehliyet çeşididir.

Eğer istenirse bu ehliyet tipinde otomatik vites araç kullanmak için sürücü kursuna müracaat yapılabilir. Bunun avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. Özellikle direksiyon sınavlarından gözü korkmuş sürücü kursu öğrencileri otomatik vites ehliyet alma yönünde seçim yapabiliyor. Otomatik vites için müracaat yapacaklar manuel araçları kullanamıyor. Manuel araç kullanabilmek için teknik sınava girmeden yalnızca diresksiyon eğitimlerini alıp direksiyon sınavına girmeleri gerekecek. Tabi ki masraflı meslek.

B sınıfı ehliyet nasıl alınabilir?

2016 Yılı öncesinde taban bedel uygulaması yoktu. 2016 yılı bakımdan başlayan uygulama ile beraber bütün sürücü kursları il genelinde aynı bedelı uygulamak mecburiyetinde. 2021 senesinde da taban bedel uygulaması devam etmektedir. Bu sebeple eskiden ölçü sürücü kursunun bedelı iken artık kalitesi ön plana çıkıyor. Mahallenizde, ilçenizde ya da ilinizde hangi kursa giderseniz gidin sürücü kursları size aynı bedelı verecektir. Bu sebeple sürücü kursunu seçerken niteliğini araştırmanızı öneririz. En kurumsal sürücü kursunu seçmeniz yararınıza olacaktır.

B sınıfı ehliyet nasıl alınır?

Belgelerinizi hazırlamadan evvel evvela sürücü kursuyla görüşmelisiniz. Ödemelerinizi yaptıktan sonra sürücü kursunun vereceği teknik eğitimlere katılacaksınız. Eğitimler sonunda merkezi olarak Ehliyet sınavları yapılmaktadır.

- 50 soru sorulur. Her soru 2 puandır. Azami puan yüzdür.

- 35 Eksiksiz yanıt vermek gerekir. Yanlışlar doğruyu götürmez.

- Bu sınava katılıp 70 puan almalısınız.

- İmtahan 1 sayaç sürer.

- 14 Sayaç direksiyon dersi alınır.

Not: Daha önce ehliyet sertifikasına sahip olanlar direksiyon eğitimlerini alıp direk direksiyon sınavına girerler. Aynı zamanda İlk defa ehliyet alanlar stajyer sürücü olurken, önceden ehliyeti olanlar stajyer sürücü olmuyor.

B sınıfı ehliyet alma koşulları nelerdir?
- En az ilkokul mezunu olmak gerekir. Fakat ilkokul mezunu olamayanlar halk eğitim merkezlerinde açılan eğitimlere katılarak da alacakları belgelerle ehliyet için müracaat yapabilir.

- 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.

B ve B OTOMATİK SINIFI EHLİYET KURSU HİZMET BÖLGELERİMİZ;

Trakya B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Çorlu B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Çerkezköy B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Ulaş B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Marmaracık B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Kapaklı B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Saray B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Vize B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Lüleburgaz Beko B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Silivri B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Kızılpınar B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Veliköy B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Hayrabolu B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Velimeşe B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Tekirdağ B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Marmaraereğlisi B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Yeniçiftlik B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Babaeski B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Süleymanpaşa B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Edirne B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Lüleburgaz B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Büyükkarıştıran B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Muratlı B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Keşan B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Malkara B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu Kursu, Süloğlu B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Havsa B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Uzunköprü B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Edirne B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Silivri Selimpaşa B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Enez B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, İpsala B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu , Meriç B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Lalapaşa B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Ergene B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Ergene Sağlık Mahallesi B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Hayrabolu B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Şarköy B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Kırklareli B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Pınarhisar B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Hadımköy B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet  Kursu, Çatalca B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Arnavutköy B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Sultanköy B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Misinli B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Demirköy B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Esenyurt B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Gebze B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Çanta B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Avcılar B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Beylikdüzü B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Kıyıköy B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, İğneada B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu, Kumbağ B ve B Otomatik Sınıfı Ehliyet Kursu olarak Trakya'nın tüm bölgelerinde kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

Src1, Src2, Src3, Src4, Src5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Dijital Ehliyet, Sayısal Takograf Kartı ve 69 Yaşına Kadar Src Uzatma İşlemleri yapılır.
 

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02  
 

 

VERDİĞİMİZ İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜK BELGELERİ

 

# Forklift Operatörlük Belgesi

# Loder (Yükleyici) Operatörlük Belgesi

# Beko Loder Operatörlük Belgesi

# Ekskavatör Operatörlük Belgesi

# Zemin Delgi ve Sondaj Operatörlük Belgesi 

# Eletrikli Transpalet Operatörlük Belgesi 

# Kule Vinç Operatörlük Belgesi

# Mobil Vinç Operatörlük Belgesi

# Tavan Vinci Operatörlük Belgesi

# Dozer Operatörlük Belgesi

# Silindir Operatörlük Belgesi

# Manitou Operatörlük Belgesi

# Zemin Süpürme Operatörlük Belgesi

# Greyder Operatörlük Belgesi

# Asvalt Serme Operatörlük Belgesi (Finişer)

# Asvalt Kazıma Operatörlük Belgesi (Freze)

# Personel ve Yük Yükseltici Operatörlük Belgesi (Sepetli Vinç, Manlift)

# Biçerdöver Operatörlük Belgesi

# Terminal Çekici Operatörlük Belgesi

# Liman Saha İstif Operatörlük Belgesi

# Araç Kurtarma Çekme Operatörlük Belgesi

# İtfaiye / Arazöz Operatörlük Belgesi

# Karla Mücadele Operatörlük Belgesi

# Beton Pompası Operatörlük Belgesi

# Kaya Kamyonu Operatörlük Belgesi

# Katı Atık (Çöp Kamyonu) Sıkıştırma Operatörlük Belgesi

# Beton PüskürmeOperatörlük Belgesi

# Transmikser (Miser) Operatörlük Belgesi

#  Vidanjör Operatörlük Belgesi

 

VERDİĞİMİZ SÜRÜCÜ (EHLİYET) BELGESİ SINIFLARI

 

A, A1, A2 Sınıfı : Motosiklet Ehliyetleri

B Sınıfı   : Manuel ve Otomatik Ehliyet

C1 Sınıfı : Kamyonet Ehliyeti

C Sınıfı   : Kamyon Ehliyeti

CE Sınıfı : TIR (Çekici) Ehliyeti

D Sınıfı   : Otobüs Ehliyeti

 

VERDİĞİMİZ SRC BELGESİ TÜRLERİ

 

SRC1  : Uluslararası Yolcu Taşımacılığı 

SRC2  : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı 

SRC3  : Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı 

SRC4  : Yurtiçi  Eşya-Kargo Taşımacılığı

SRC5  : Tehlikeli Madde Taşımacılığı 

SRC5 + Tanker, Patlayıcı, Radyoaktif Taşımacılığı

 

VERDİĞİMİZ DİĞER BELGELER

 

# Psikoteknik Belgesi

# Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet)

# 100 Ceza Puanı Belgesi

# Sapancı ve İşaretçi Eğitimi (Belgesi)

# 69 Yaşa Kadar SRC Uzatma İşlemleri


VERDİĞİMİZ ORTA DÜZEY YÖNETİCİ (ODY) / ÜST DÜZEY YÖNETİCİ (ÖDY) BELGELERİ

 

ODY-1 : Yurt dışı Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-4 : Yurt  içi Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ÜDY-1 : Yurt  dışı Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-4 : Yurt içi Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

 

SAĞLADIĞIMIZ HİZMELERİMİZ

 

Tüm İş Makineleri Operatörlük Ehliyetleri (Forklift, Beko Loder, Loder, Eskavatör, Greyder, Dozer, Silindir, Mobil (Hiyap) Vinç, İşaretçi ve Sapancı Belgesi, Tavan Vinci, Kule Vinci, Elektrikli Traspalet, Terminal Çekici, Personel ve Yük Yükseltici, Manlift, Finişer, Freze, Araç Çekme ve Kurtarma, Beton Pompası, Beton Püskürtme, Beton Mikseri, Zemin, Yol Süpürme ve Temizleme Makinesi, Karla Mücadele Aracı, Kaya Kamyonu, Zemin Delgi ve Sondaj Makinesi, Vidanjör, Arazöz-İtfaiye), SRC1 Yurt dışı Yolcu Taşıma Belgesi, SRC2 Yurt içi Yolcu Taşıma Belgesi, SRC3 Yurt dışı Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC4 Yurt içi Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC5 Tehlikeli Madde Taşmacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Patlayıcı Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Radyoaktif Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Psikoteknik Belgesi, B Sınıfı Manuel ve Otomatik Ehliyet, C Sınıfı Kamyon Ehliyeti, CE Sınıfı TIR Çekici Ehliyeti, D Sınıfı Otobüs Ehliyeti, 100 Ceza Puanı Belgesi, Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet) ve 69 yaşa kadar SRC uzatma İşlemleri yapılır.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ

 

Trakya Bölgesi'nin tamamında; Tekirdağ Merkez, Süleymanpaşa, Kumbağ, Çorlu, Çerkezköy, Kızılpınar, Veliköy, Velimeşe, Kapaklı, Saray, Ergene, Ergene Sağlık Mahallesi, Ulaş, Marmaracık, Muratlı, Hayrabolu, Şarköy, Marmaraereğlisi, Sultanköy, Yeniçiftlik, Kırklareli Merkez, Lüleburgaz, Büyükkarıştıran, Misinli, Babaeski, Vize, Pınarhisar, Demirköy, Kıyıköy, Edirne Merkez, Keşan, Malkara, Uzunköprü, İpsala, Süloğlu, Havsa, Enez, Meriç, Lalapaşa, Silivri, Selimpaşa, Çanta, Değirmenköy, Hadımköy ve Çatalca'da itina ile kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD. 1’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makineleri: Yol inşaat makineleri ile benzeri tarım, sanayi, bayındırlık, milli savunma ile çeşitli kuruluşların iş ve hizmetlerinde kullanılan; iş amacına göre üzerine çeşitli ekipmanlar monte edilmiş; karayolunda insan, hayvan, yük taşımasında kullanılamayan motorlu araçlardır. (Değişik: 17.10.1996-4199/1 md.)

 

OPERATÖR;

 

Kendi başına ve belirli bir süre içerisinde İş Makinesini yaptığı iş ve özelliğine uygun emniyetli ve verimli kullanan, iş makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol bakım ve ayarlarını yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD 42’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makinelerinin (Forklift, Beko Loder, Loder, Greyder, Dozer, Mobil Vinç vb.) sürücülerinin eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü veya Makine Mühendisleri Odaları’nca, tarım sektöründe kullanılan iş makinelerinin (Biçerdöver vb.) eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı’nca verilir. Kursların eğitim ve staj süreleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca saptanır.

 

OPERATÖRLÜK BELGESİ;

 

Karayolları Trafik Kanununun 42. Maddesi gereğince İş Makinesi kullanıcıların Sahip olması gereken belgedir.

 

G SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ;

 

Yalnız İş Makinesi; Operatörlük Belgesine sahip ve karayolunda hareket edecek lastik tekerli makineleri kullanacak kişilerin almak zorunda olduğu “G” sınıfı sürücü belgesidir.

 

TRAKYA'NIN BÜTÜN BÖLGELERİNDE EN HIZLI İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRLÜK EHLİYETLERİ, OTOMOBİL (MANUEL VE OTOMATİK) EHLİYETİ, KAMYON EHLİYETİ, TIR EHLİYETİ, OTOBÜS EHLİYETİ, DİJİTAL EHLİYET, SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 VE PSİKOTEKNİK BELGELERİNİ VEREN KURUMUZ.

 

TÜM TRAKYALI HEMŞEHRİLERİMİZİ MESLEK SAHİBİ YAPMAK İÇİN BEKLİYORUZ.

 

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02      30 Ocak Salı 2024 Tarihinde eklenen bu içeriğe; SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI BELGESİ, TANKER TAŞIMACILIĞI BELGESİ, DİJİTAL EHLİYET, SAYISAL TAKOGRAF KARTI, 69 YAŞINA KADAR SRC UZATMA İŞLEMLERİ, B SINIF OTOMOBİL MANUEL VEYA OTOMATİK EHLİYET, EN GÜVENİLİR ÇORLU SRC KURSU, ÇORLU TANKER EHLİYETİ, ÇERKEZKÖY TANKER EHLİYETİ, SİLİVRİ SRC5 BELGESİ, SELİMPAŞA İŞ MAKİNELERİ KURSU, ÇORLU OTOMATİK EHLİYET, KAPAKLI SR1, SRC2, SRC3, SRC4 KURSU, TEKİRDAĞ KUMBAĞ MAHALLESİ, ÇORLU VE ÇERKEZKÖY EN GÜVENİLİR SRC KURSU, ULAŞ MAHALLESİ, MARMARACIK MAHALLESİ, KAPAKLI, SARAY, VİZE, LÜLEBURGAZ, SİLİVRİ, KIZILPINAR MAHALLESİ, VELİKÖY MAHALLESİ, VELİMEŞE MAHALLESİ, TEKİRDAĞ, MARMARAEREĞLİSİ, YENİÇİFTLİK MAHALLESİ, BABAESKİ, TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA MAHALLESİ, EDİRNE, LÜLEBURGAZ BÜYÜKKARIŞTIRAN MAHALLESİ, MURATLI, KEŞAN, MALKARA, SÜLOĞLU, HAVSA, UZUNKÖPRÜ, EDİRNE, SİLİVRİ SELİMPAŞA MAHALLESİ, ENEZ, İPSALA, MERİÇ, LALAPAŞA, ERGENE, ERGENE SAĞLIK MAHALLESİ, HAYRABOLU, ŞARKÖY, KIRKLARELİ, PINARHİSAR, HADIMKÖY, ÇATALCA, ARNAVUTKÖY, TEKİRDAĞ SULTANKÖY MAHALLESİ, ÇORLU MİSİNLİ, SİLİVRİ DEMİRKÖY, İSTANBUL ESENYURT, GEBZE, GEBZE DİLOVASI, ARNAVUTKÖY, TEKİRDAĞ DEĞİRMENKÖY MAHALLESİ, ÇORLU ÇANTA MAHALLESİ, TEKİRDAĞ ÇINARLI MAHALLESİ, Benzer kelimelerden birini aratarak Verdiğimiz Hizmetler Alanında bulunan b-sinifi-manuel-ve-otomatik-ehliyet Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

    | 886 kez okundu |


    ÇORLU B SINIFI MANUEL VE OTOMATİK EHLİYET 0 555 485 99 02