BİÇERDÖVER OPERATÖR EHLİYETİ

0 555 485 99 02
BİÇERDÖVER OPERATÖR EHLİYETİ


Biçerdöver Operatörü?

Ekinleri hasat etme amacıyla üretilen ve büyük tarlalardaki ekinleri kısa sürede biçerek, ekinin tanesiyle sapını birbirinden kolayca ayırabilen makinalara biçerdöver denir.
Biçerdöver ehliyetini kimler almalıdır ?

Biçerdöver grubuna giren bütün araçların operatörleri iş güvenliği yasası gereğince biçerdöver ehliyeti almak durumundadır.

Biçerdöver ehliyeti alacak adaylar kursuda yapılacak olan teorik ve uygulamalı yapılan eğitimden sonra M.E.B’nın yetkilendirdiği müfettişler nezaretinde kurs binasında sırasıyla yazılı , sözlü ve uygulamalı bir sınava tabi tutulur. Bu üç sınavdan da başarılı olan adaya (70/100 puan) sınav gününü takiben yaklaşık bir hafta içinde operatörlük sertifikası verilir. Aday bu sertifikayla beraber biçerdöver’i iş sahasında (tarla) kullanabilir. Fakat trafiğe çıkamaz. Aday eğer trafiğe çıkmak istiyorsa bu sertifikayı ehliyetine işletmek durumundadır. Bu durumda aday trafik tescil şube müdürlüğünden randevu alarak ve istenen evrakları eksiksiz vermek kaydıyla aynı gün içinde G sınıfı biçerdöver işlenmiş ehliyetini alabilir.

Sınavın niteliği: yazılı sınav 50 sorulu test sınavı şeklindedir. Bu soruların 25’i klasik motor dersi ile ilgili , 5’i hidrolik sistem 5’i periyodik bakım ve diğer 15’i de biçerdöverlerin sınıflandırılması ile emniyet tedbirleri ve iş kazalarının önlenmesi ile ilgili olacaktır. Ardından yapılan mülakat bütün konuları kapsayacak şekilde sözlü olarak yapılmaktadır.

Uygulama sınavı da kursun iş sahasında kursun Biçerdöver makinesinde yine müfettişlerin gözetiminde klasik biçerdöver hareketlerinin yaptırılarak adayın yetkinliğinin ölçülmesi şeklinde olur.

Biçerdöver operatör belgesi için istenen şartlar ve evraklar.

18 yaşını doldurmuş olmak
En az ilkokul mezunu olmak
Vücut yapısı ve ruh sağlığı bakımından yönetmelikte belirtilen özelliklere sahip olmak.
17.10.1996 tarihli 4199 yasanın 18. maddesi gereğince hükümlü olmamak.

İstenen evraklar

1.Diploma aslı , tasdikname veya öğrenci belgesi
2.Sağlık raporu 
3.Sabıka kaydı 
4.Dört adet fotoğraf
5.Nüfus cüzdan fotokopisi 

 

BİÇERDÖVER EHLİYETİ / OPERATÖRLÜK BELGESİ HİZMET BÖLGELERİMİZ;

Trakya Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Çorlu Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Çerkezköy Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Ulaş Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Marmaracık Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Kapaklı Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Saray Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Vize Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Lüleburgaz Beko Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Silivri Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Kızılpınar Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Veliköy Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Hayrabolu Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Velimeşe Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Tekirdağ Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Marmaraereğlisi Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Yeniçiftlik Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Babaeski Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Süleymanpaşa Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Edirne Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Lüleburgaz Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Büyükkarıştıran Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Muratlı Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Keşan Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Malkara Biçerdöver Ehliyeti Kursu Kursu, Süloğlu Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Havsa Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Uzunköprü Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Edirne Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Silivri Selimpaşa Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Enez Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, İpsala Biçerdöver Ehliyeti  Kursu , Meriç Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Lalapaşa Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Ergene Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Ergene Sağlık Mahallesi Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Hayrabolu Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Şarköy Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Kırklareli Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Pınarhisar Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Hadımköy Biçerdöver Ehliyeti  Kursu, Çatalca Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Arnavutköy Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Sultanköy Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Misinli Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Demirköy Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Esenyurt Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Gebze Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Çanta Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Avcılar Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Beylikdüzü Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Kıyıköy Biçerdöver Ehliyeti Kursu, İğneada Biçerdöver Ehliyeti Kursu, Kumbağ Biçerdöver Ehliyeti Kursu olarak Trakya'nın tüm bölgelerinde kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.
 

Src1, Src2, Src3, Src4, Src5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Dijital Ehliyet, Sayısal Takograf Kartı ve 69 Yaşına Kadar Src Uzatma İşlemleri yapılır.

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02  
 

 

VERDİĞİMİZ İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜK BELGELERİ

 

# Forklift Operatörlük Belgesi

# Loder (Yükleyici) Operatörlük Belgesi

# Beko Loder Operatörlük Belgesi

# Ekskavatör Operatörlük Belgesi

# Zemin Delgi ve Sondaj Operatörlük Belgesi 

# Eletrikli Transpalet Operatörlük Belgesi 

# Kule Vinç Operatörlük Belgesi

# Mobil Vinç Operatörlük Belgesi

# Tavan Vinci Operatörlük Belgesi

# Dozer Operatörlük Belgesi

# Silindir Operatörlük Belgesi

# Manitou Operatörlük Belgesi

# Zemin Süpürme Operatörlük Belgesi

# Greyder Operatörlük Belgesi

# Asvalt Serme Operatörlük Belgesi (Finişer)

# Asvalt Kazıma Operatörlük Belgesi (Freze)

# Personel ve Yük Yükseltici Operatörlük Belgesi (Sepetli Vinç, Manlift)

# Biçerdöver Operatörlük Belgesi

# Terminal Çekici Operatörlük Belgesi

# Liman Saha İstif Operatörlük Belgesi

# Araç Kurtarma Çekme Operatörlük Belgesi

# İtfaiye / Arazöz Operatörlük Belgesi

# Karla Mücadele Operatörlük Belgesi

# Beton Pompası Operatörlük Belgesi

# Kaya Kamyonu Operatörlük Belgesi

# Katı Atık (Çöp Kamyonu) Sıkıştırma Operatörlük Belgesi

# Beton PüskürmeOperatörlük Belgesi

# Transmikser (Miser) Operatörlük Belgesi

#  Vidanjör Operatörlük Belgesi

 

VERDİĞİMİZ SÜRÜCÜ (EHLİYET) BELGESİ SINIFLARI

 

A, A1, A2 Sınıfı : Motosiklet Ehliyetleri

B Sınıfı   : Manuel ve Otomatik Ehliyet

C1 Sınıfı : Kamyonet Ehliyeti

C Sınıfı   : Kamyon Ehliyeti

CE Sınıfı : TIR (Çekici) Ehliyeti

D Sınıfı   : Otobüs Ehliyeti

 

VERDİĞİMİZ SRC BELGESİ TÜRLERİ

 

SRC1  : Uluslararası Yolcu Taşımacılığı 

SRC2  : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı 

SRC3  : Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı 

SRC4  : Yurtiçi  Eşya-Kargo Taşımacılığı

SRC5  : Tehlikeli Madde Taşımacılığı 

SRC5 + Tanker, Patlayıcı, Radyoaktif Taşımacılığı

 

VERDİĞİMİZ DİĞER BELGELER

 

# Psikoteknik Belgesi

# Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet)

# 100 Ceza Puanı Belgesi

# Sapancı ve İşaretçi Eğitimi (Belgesi)

# 69 Yaşa Kadar SRC Uzatma İşlemleri


VERDİĞİMİZ ORTA DÜZEY YÖNETİCİ (ODY) / ÜST DÜZEY YÖNETİCİ (ÖDY) BELGELERİ

 

ODY-1 : Yurt dışı Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-4 : Yurt  içi Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ÜDY-1 : Yurt  dışı Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-4 : Yurt içi Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

 

SAĞLADIĞIMIZ HİZMELERİMİZ

 

Tüm İş Makineleri Operatörlük Ehliyetleri (Forklift, Beko Loder, Loder, Eskavatör, Greyder, Dozer, Silindir, Mobil (Hiyap) Vinç, İşaretçi ve Sapancı Belgesi, Tavan Vinci, Kule Vinci, Elektrikli Traspalet, Terminal Çekici, Personel ve Yük Yükseltici, Manlift, Finişer, Freze, Araç Çekme ve Kurtarma, Beton Pompası, Beton Püskürtme, Beton Mikseri, Zemin, Yol Süpürme ve Temizleme Makinesi, Karla Mücadele Aracı, Kaya Kamyonu, Zemin Delgi ve Sondaj Makinesi, Vidanjör, Arazöz-İtfaiye), SRC1 Yurt dışı Yolcu Taşıma Belgesi, SRC2 Yurt içi Yolcu Taşıma Belgesi, SRC3 Yurt dışı Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC4 Yurt içi Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC5 Tehlikeli Madde Taşmacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Patlayıcı Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Radyoaktif Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Psikoteknik Belgesi, B Sınıfı Manuel ve Otomatik Ehliyet, C Sınıfı Kamyon Ehliyeti, CE Sınıfı TIR Çekici Ehliyeti, D Sınıfı Otobüs Ehliyeti, 100 Ceza Puanı Belgesi, Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet) ve 69 yaşa kadar SRC uzatma İşlemleri yapılır.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ

 

Trakya Bölgesi'nin tamamında; Tekirdağ Merkez, Süleymanpaşa, Kumbağ, Çorlu, Çerkezköy, Kızılpınar, Veliköy, Velimeşe, Kapaklı, Saray, Ergene, Ergene Sağlık Mahallesi, Ulaş, Marmaracık, Muratlı, Hayrabolu, Şarköy, Marmaraereğlisi, Sultanköy, Yeniçiftlik, Kırklareli Merkez, Lüleburgaz, Büyükkarıştıran, Misinli, Babaeski, Vize, Pınarhisar, Demirköy, Kıyıköy, Edirne Merkez, Keşan, Malkara, Uzunköprü, İpsala, Süloğlu, Havsa, Enez, Meriç, Lalapaşa, Silivri, Selimpaşa, Çanta, Değirmenköy, Hadımköy ve Çatalca'da itina ile kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD. 1’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makineleri: Yol inşaat makineleri ile benzeri tarım, sanayi, bayındırlık, milli savunma ile çeşitli kuruluşların iş ve hizmetlerinde kullanılan; iş amacına göre üzerine çeşitli ekipmanlar monte edilmiş; karayolunda insan, hayvan, yük taşımasında kullanılamayan motorlu araçlardır. (Değişik: 17.10.1996-4199/1 md.)

 

OPERATÖR;

 

Kendi başına ve belirli bir süre içerisinde İş Makinesini yaptığı iş ve özelliğine uygun emniyetli ve verimli kullanan, iş makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol bakım ve ayarlarını yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD 42’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makinelerinin (Forklift, Beko Loder, Loder, Greyder, Dozer, Mobil Vinç vb.) sürücülerinin eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü veya Makine Mühendisleri Odaları’nca, tarım sektöründe kullanılan iş makinelerinin (Biçerdöver vb.) eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı’nca verilir. Kursların eğitim ve staj süreleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca saptanır.

 

OPERATÖRLÜK BELGESİ;

 

Karayolları Trafik Kanununun 42. Maddesi gereğince İş Makinesi kullanıcıların Sahip olması gereken belgedir.

 

G SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ;

 

Yalnız İş Makinesi; Operatörlük Belgesine sahip ve karayolunda hareket edecek lastik tekerli makineleri kullanacak kişilerin almak zorunda olduğu “G” sınıfı sürücü belgesidir.

 

TRAKYA'NIN BÜTÜN BÖLGELERİNDE EN HIZLI İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRLÜK EHLİYETLERİ, OTOMOBİL (MANUEL VE OTOMATİK) EHLİYETİ, KAMYON EHLİYETİ, TIR EHLİYETİ, OTOBÜS EHLİYETİ, DİJİTAL EHLİYET, SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 VE PSİKOTEKNİK BELGELERİNİ VEREN KURUMUZ.

 

TÜM TRAKYALI HEMŞEHRİLERİMİZİ MESLEK SAHİBİ YAPMAK İÇİN BEKLİYORUZ.

 

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02      3 Ocak Pazartesi 2022 Tarihinde eklenen bu içeriğe; SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI BELGESİ, TANKER TAŞIMACILIĞI BELGESİ, DİJİTAL EHLİYET, SAYISAL TAKOGRAF KARTI, 69 YAŞINA KADAR SRC UZATMA İŞLEMLERİ, ÇORLU BİÇERDÖVER OPERATÖRLÜK KURSU, ÇERKEZKÖY BİÇERDÖVER EHLİYETİ KURSU, SRC1, SRC2, SRC3, SRC4 KURSU, ÇERKZKÖY İŞ MAKİNELERİ KURSU, ÇORLU SRC KURSU, ÇORLU SRC5 KURSU, ÇORLU PSİKOTEKNİK MERKEZİİ DİJİTAL EHLİYET NASIL YAPILIR, 69 YAŞ SRC UZATMA NASIL YAPILIR, Benzer kelimelerden birini aratarak Verdiğimiz Hizmetler Alanında bulunan BİÇERDÖVER OPERATÖR EHLİYETİ Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

    | 238 kez okundu |