CE SINIFI TIR (ÇEKİCİ) EHLİYETİ

0 555 485 99 02
CE SINIFI TIR (ÇEKİCİ) EHLİYETİ


CE sınıfı ehliyet:. CE sınıfı ehliyet sahibi olmayı isteyen kişilerin evvela C sınıfı sürücü belgesini almaları gerekir. C sınıfı sürücü belgesi almak için ise B sınıfı ehliyetin alınması ön şartı vardşarkı. Daha büyük araçları kullanabilmek için evvela küçük araçları kullanabilmek gereklidir. 21 yaşını dolduran ve 22 yaşından gün saha kişiler CE ehliyeti alabilirler.

C sınıfı ehliyetin tek üstü olan CE sınıfı ehliyet saha kişiler M, B, B1, C, C1, E ve F tipi tüm araçları kullanma hakkına sahiplerdir. Tşarkı ehliyeti olan kişiler römorklu kamyon gibi araçları da kullanabilirler. Geçerlilik süresi 5 sene olan CE ehliyet belgesi eskiden D sınıfı olarak biliniyordu. 

 CE Ehliyeti Nasıl Alınır? 

Eski sisteme göre ehliyeti olmayan kişiler tek imtahana girerek tşarkı ehliyeti alabiliyordu, fakat nice sistemle beraber tşarkı ehliyeti alabilmek için başlıca koşulların karşılanması mecburiyeti getirildi. Bu şartlardan birisi de B sınıfı ehliyet belgesinin alınması gerekli olduğudir.
Direksiyon imtahanına katılan ve B sınıfı sertifika almaya hak kazanan kişiler C sınıfı ehliyet için direksiyon imtahanına girerler. Bu imtahanı da başarı ile geçtikten sonra CE sınıfı için kayıt yapılşarkı. Alınan eğitimlerin ve direksiyon imtahanının ardından muvaffakiyetli olan kişiler tşarkı ehliyeti olarak geçen CE sınıfı sürücü belgesini alabilirler.

CE sınıfı sürücü belgesi almak için gerekli olan belgeler şunlar;

Kimlik fotokopisi: Üstünde T.C. Kimlik numarası yazmayan nüfus cüzdanları tşarkı ehliyeti müracaatlarında onay edilmemektedir. Kimliklerin ön ve arka fotokopileri müracaat silsilesında getirilmelidir.

Resim : Nice sisteme uygun olacak biçimde 10 adet biyometrik resim gereklidir.
 

Sabıka kaydı: Sabıka kaydı almak isteyenler, eskiden olduğu gibi Adliye’ye gitmek ve silsile beklemek mecburiyetinde kalmadan T.C. Kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri yardımı ile e-Devlet’e giriş yaparak, web üzerinden online olarak sabıka kayıtlarını alabilirler.
 

Öğrenci belgesi veya diploma: İlkokul veya ikinci düzey okuryazarlık belgesi ile müracaatta bulunulabilir. Henüz mezun olmayan ve öğrenim görmeye devam edenler, okudukları okuldan öğrenci belgelerinin aslını almak mecburiyetindedşarkı.
 

Sağlık raporu: Hantal vasıtaları kullanabilmek için herhangi tek özrün olmadığına dair devlet hastanelerinden veya özel sağlık tek imlerinden sağlık raporunun alınması gereklidir. Bunun için tşarkı sürücü belgesi sağlık raporu şablonundaki ikinci takım ehliyet kısmını şarj etmek gereklidir.
Önceki ehliyet belgesi: Tşarkı ehliyeti almak isteyen kişilerin evvela C sınıfı ehliyetleri olması gerekli olduğu için bu ehliyet belgesini müracaat silsilesında yanlarında getirmeleri gerekir.
İkametgah belgesi: Bağlı bulunulan adrese göre alınan ikametgah belgesi ile beraber müracaat yapılmalıdşarkı.

CE Ehliyeti Kaç Yaşında Alınır?

Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre 18 yaşını dolduran ve 19 yaşından gün saha kişiler B sınıfı ehliyet alabilirler. B sınıfından C sınıfına transfer yapmak isteyen sürücüler 21 yaşını doldurup 22 yaşından gün almalıdşarkılar. 21 yaşını tamamlayıp 22 yaşından gün saha ve C sınıfı sürücü belgesi olan kişiler tşarkı ehliyeti alabilirler.

CE Sınıfı Ehliyet Alabilmek İçin Hangi Koşullar Gereklidir?

21 yaşını doldurup 22 yaştan gün almak
Minimum ilkokul mezunu olmak
İstenen sağlık koşullarını karşılıyor olmak
Tşarkı ehliyeti olan kişiler Moped, otomatik vitesi olan araçlar, kamyon, kamyonet, römork, yarı römork, araba, cazip araçlar veya traktör gibi araçları kullanabilirler.
CE Sınıfı Ehliyet Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler
Tşarkı ehliyeti sahibi olmayı isteyen kişiler direksiyon imtahanına 4 defa girebilirler. Sınavlardan herhangi tek ine girilmediği takdirde 1 imtahan hakkı yanmış saseneşarkı.

4 defa direksiyon imtahanına giren ve başarısız olan kişiler kayıt niceleme ücretini ödedikten sonra tekrar kayıt yaptşarkıabilir ve 4 defa daha direksiyon imtahanına girme hakkı kazanırlar.

4 kez direksiyon imtahanına giren, ardından kayıt niceleyip tekrar 4 defa daha direksiyon imtahanına girip muvaffakiyetli olamayan adayların dosyaları iptal olur ve tşarkı ehliyeti alma şansları yok olur.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç işlemeyen, zanlı olarak aranmayan, hüküm giymeyen, 21 yaşını dolduran, B sınıfı ve C sınıfı ehliyetleri olan, minimum ilkokul mezunları CE sınıfı ehliyet sahibi olabilirler

CE SINIFI TIR (ÇEKİCİ) HİZMET BÖLGELERİMİZ;

Trakya CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Çorlu CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Çerkezköy CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Ulaş CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Marmaracık CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Kapaklı CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Saray CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Vize CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Lüleburgaz Beko CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Silivri CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Kızılpınar CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Veliköy CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Hayrabolu CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Velimeşe CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Tekirdağ CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Marmaraereğlisi CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Yeniçiftlik CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Babaeski CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Süleymanpaşa CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Edirne CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Lüleburgaz CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Büyükkarıştıran CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Muratlı CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Keşan CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Malkara CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu Kursu, Süloğlu CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Havsa CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Uzunköprü CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Edirne CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Silivri Selimpaşa CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Enez CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, İpsala CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu , Meriç CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Lalapaşa CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Ergene CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Ergene Sağlık Mahallesi CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Hayrabolu CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Şarköy CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Kırklareli CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Pınarhisar CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Hadımköy CE Sınıfı Tır Ehliyeti  Kursu, Çatalca CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Arnavutköy CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Sultanköy CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Misinli CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Demirköy CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Esenyurt CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Gebze CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Çanta CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Avcılar CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Beylikdüzü CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Kıyıköy CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, İğneada CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu, Kumbağ CE Sınıfı Tır Ehliyeti Kursu olarak Trakya'nın tüm bölgelerinde kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

Src1, Src2, Src3, Src4, Src5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Dijital Ehliyet, Sayısal Takograf Kartı ve 69 Yaşına Kadar Src Uzatma İşlemleri yapılır

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02  
 

 

VERDİĞİMİZ İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜK BELGELERİ

 

# Forklift Operatörlük Belgesi

# Loder (Yükleyici) Operatörlük Belgesi

# Beko Loder Operatörlük Belgesi

# Ekskavatör Operatörlük Belgesi

# Zemin Delgi ve Sondaj Operatörlük Belgesi 

# Eletrikli Transpalet Operatörlük Belgesi 

# Kule Vinç Operatörlük Belgesi

# Mobil Vinç Operatörlük Belgesi

# Tavan Vinci Operatörlük Belgesi

# Dozer Operatörlük Belgesi

# Silindir Operatörlük Belgesi

# Manitou Operatörlük Belgesi

# Zemin Süpürme Operatörlük Belgesi

# Greyder Operatörlük Belgesi

# Asvalt Serme Operatörlük Belgesi (Finişer)

# Asvalt Kazıma Operatörlük Belgesi (Freze)

# Personel ve Yük Yükseltici Operatörlük Belgesi (Sepetli Vinç, Manlift)

# Biçerdöver Operatörlük Belgesi

# Terminal Çekici Operatörlük Belgesi

# Liman Saha İstif Operatörlük Belgesi

# Araç Kurtarma Çekme Operatörlük Belgesi

# İtfaiye / Arazöz Operatörlük Belgesi

# Karla Mücadele Operatörlük Belgesi

# Beton Pompası Operatörlük Belgesi

# Kaya Kamyonu Operatörlük Belgesi

# Katı Atık (Çöp Kamyonu) Sıkıştırma Operatörlük Belgesi

# Beton PüskürmeOperatörlük Belgesi

# Transmikser (Miser) Operatörlük Belgesi

#  Vidanjör Operatörlük Belgesi

 

VERDİĞİMİZ SÜRÜCÜ (EHLİYET) BELGESİ SINIFLARI

 

A, A1, A2 Sınıfı : Motosiklet Ehliyetleri

B Sınıfı   : Manuel ve Otomatik Ehliyet

C1 Sınıfı : Kamyonet Ehliyeti

C Sınıfı   : Kamyon Ehliyeti

CE Sınıfı : TIR (Çekici) Ehliyeti

D Sınıfı   : Otobüs Ehliyeti

 

VERDİĞİMİZ SRC BELGESİ TÜRLERİ

 

SRC1  : Uluslararası Yolcu Taşımacılığı 

SRC2  : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı 

SRC3  : Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı 

SRC4  : Yurtiçi  Eşya-Kargo Taşımacılığı

SRC5  : Tehlikeli Madde Taşımacılığı 

SRC5 + Tanker, Patlayıcı, Radyoaktif Taşımacılığı

 

VERDİĞİMİZ DİĞER BELGELER

 

# Psikoteknik Belgesi

# Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet)

# 100 Ceza Puanı Belgesi

# Sapancı ve İşaretçi Eğitimi (Belgesi)

# 69 Yaşa Kadar SRC Uzatma İşlemleri


VERDİĞİMİZ ORTA DÜZEY YÖNETİCİ (ODY) / ÜST DÜZEY YÖNETİCİ (ÖDY) BELGELERİ

 

ODY-1 : Yurt dışı Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-4 : Yurt  içi Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ÜDY-1 : Yurt  dışı Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-4 : Yurt içi Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

 

SAĞLADIĞIMIZ HİZMELERİMİZ

 

Tüm İş Makineleri Operatörlük Ehliyetleri (Forklift, Beko Loder, Loder, Eskavatör, Greyder, Dozer, Silindir, Mobil (Hiyap) Vinç, İşaretçi ve Sapancı Belgesi, Tavan Vinci, Kule Vinci, Elektrikli Traspalet, Terminal Çekici, Personel ve Yük Yükseltici, Manlift, Finişer, Freze, Araç Çekme ve Kurtarma, Beton Pompası, Beton Püskürtme, Beton Mikseri, Zemin, Yol Süpürme ve Temizleme Makinesi, Karla Mücadele Aracı, Kaya Kamyonu, Zemin Delgi ve Sondaj Makinesi, Vidanjör, Arazöz-İtfaiye), SRC1 Yurt dışı Yolcu Taşıma Belgesi, SRC2 Yurt içi Yolcu Taşıma Belgesi, SRC3 Yurt dışı Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC4 Yurt içi Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC5 Tehlikeli Madde Taşmacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Patlayıcı Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Radyoaktif Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Psikoteknik Belgesi, B Sınıfı Manuel ve Otomatik Ehliyet, C Sınıfı Kamyon Ehliyeti, CE Sınıfı TIR Çekici Ehliyeti, D Sınıfı Otobüs Ehliyeti, 100 Ceza Puanı Belgesi, Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet) ve 69 yaşa kadar SRC uzatma İşlemleri yapılır.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ

 

Trakya Bölgesi'nin tamamında; Tekirdağ Merkez, Süleymanpaşa, Kumbağ, Çorlu, Çerkezköy, Kızılpınar, Veliköy, Velimeşe, Kapaklı, Saray, Ergene, Ergene Sağlık Mahallesi, Ulaş, Marmaracık, Muratlı, Hayrabolu, Şarköy, Marmaraereğlisi, Sultanköy, Yeniçiftlik, Kırklareli Merkez, Lüleburgaz, Büyükkarıştıran, Misinli, Babaeski, Vize, Pınarhisar, Demirköy, Kıyıköy, Edirne Merkez, Keşan, Malkara, Uzunköprü, İpsala, Süloğlu, Havsa, Enez, Meriç, Lalapaşa, Silivri, Selimpaşa, Çanta, Değirmenköy, Hadımköy ve Çatalca'da itina ile kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD. 1’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makineleri: Yol inşaat makineleri ile benzeri tarım, sanayi, bayındırlık, milli savunma ile çeşitli kuruluşların iş ve hizmetlerinde kullanılan; iş amacına göre üzerine çeşitli ekipmanlar monte edilmiş; karayolunda insan, hayvan, yük taşımasında kullanılamayan motorlu araçlardır. (Değişik: 17.10.1996-4199/1 md.)

 

OPERATÖR;

 

Kendi başına ve belirli bir süre içerisinde İş Makinesini yaptığı iş ve özelliğine uygun emniyetli ve verimli kullanan, iş makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol bakım ve ayarlarını yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD 42’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makinelerinin (Forklift, Beko Loder, Loder, Greyder, Dozer, Mobil Vinç vb.) sürücülerinin eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü veya Makine Mühendisleri Odaları’nca, tarım sektöründe kullanılan iş makinelerinin (Biçerdöver vb.) eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı’nca verilir. Kursların eğitim ve staj süreleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca saptanır.

 

OPERATÖRLÜK BELGESİ;

 

Karayolları Trafik Kanununun 42. Maddesi gereğince İş Makinesi kullanıcıların Sahip olması gereken belgedir.

 

G SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ;

 

Yalnız İş Makinesi; Operatörlük Belgesine sahip ve karayolunda hareket edecek lastik tekerli makineleri kullanacak kişilerin almak zorunda olduğu “G” sınıfı sürücü belgesidir.

 

TRAKYA'NIN BÜTÜN BÖLGELERİNDE EN HIZLI İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRLÜK EHLİYETLERİ, OTOMOBİL (MANUEL VE OTOMATİK) EHLİYETİ, KAMYON EHLİYETİ, TIR EHLİYETİ, OTOBÜS EHLİYETİ, DİJİTAL EHLİYET, SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 VE PSİKOTEKNİK BELGELERİNİ VEREN KURUMUZ.

 

TÜM TRAKYALI HEMŞEHRİLERİMİZİ MESLEK SAHİBİ YAPMAK İÇİN BEKLİYORUZ.

 

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02      6 Ocak Perşembe 2022 Tarihinde eklenen bu içeriğe; SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI BELGESİ, TANKER TAŞIMACILIĞI BELGESİ, DİJİTAL EHLİYET, SAYISAL TAKOGRAF KARTI, 69 YAŞINA KADAR SRC UZATMA İŞLEMLERİ, TEKİRDAĞDA EN HIZLI TIR EHLİYETİ VEREN KURS KURSU, KAPAKLI EN UCUZ TIR EHLİYETİ VEREN KURS, ULAŞ TIR EHLİYETİ KURSU, TIR EHLİYETİ NASIL ALINIR, TIR EHLİYETİ ALMA YAŞI KAÇTIR, SINAVSIZ TIR EHLİYETİ NASIL ALINIR, TIR EHLİYETİ KAÇ GÜNDE ALINIR, TIR ALMAK KAÇ GÜN SÜRER, TIR EHLİYETİ ALMAK KOLAY MI, TIR SÖFORÜ İŞ İMKANLARI, VİZEDE EN GÜVENİLİR SÜRÜCÜ KURSU, TAKSİTLİ TIR EHLİYETİ, Benzer kelimelerden birini aratarak Verdiğimiz Hizmetler Alanında bulunan CE SINIFI TIR (ÇEKİCİ) EHLİYETİ Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

    | 1337 kez okundu |