ÇORLU KAMYON EHLİYETİ KURSU 0 555 485 99 02

0 555 485 99 02
ÇORLU C SINIFI KAMYON EHLİYETİ KURSU


C SINIFI KAMYON EHLİYETİ ALMA ŞARTLARI

2016 öncesinde Tır ehliyeti direk olarak alınabilen tek ehliyet sınıfıydı ve Tır ehliyeti alındığında hemde kamyon da kullanılabilmekteydi.

Ancak değişen yönetmelikle beraber direk Tır ehliyeti almak olası olmamaktadır. Tır kullanabilmek istiyorsanız evvela Araba Ehliyeti (B sınıfı), ardından Kamyon Ehliyeti (C sınıfı ehliyet) almanız gerekmektedir. C sınıfı ehliyetle Kamyon kullanabiliyor, ancak Tır kullanamıyorsunuz.

Tır kullanabilmek için ise C sınıfı ehliyet satın aldıktan sonra CE sınıfı ehliyet almanız gerekmektedir.

C sınıfı ehliyet için Römork takılmamış tek cazip ile eğitim alarak sınava girmeniz gerekmektedir. CE sınıfı ehliyet alırken ise aynı ajans arkasına takılan tek Römork ile beraber kullanabilmelisiniz.

C ve CE sınıfı ehliyet alabilmek için 21 yaşını bitirmiş olup, 22 yaşından gün almış olmak gerekmektedir.

Direksiyon sınavında ise sizden araba ehliyeti alanlardan istenilenlerin aynılarını Römorklu tek Cazip (TIR) ile yapmanız isteniyor. Römork çeken cazipler ile geri geri gitme ve park etme uygulamaları standart araçlardan oldukça farklı olduğundan, muhakkak kaliteli tek eğitim almak gerekmektedir.

2918 sayılı Trafik Kanununa göre D sınıfı ehliyet alabilmek için en az 22 yaşını bitirip 23'den gün almak gerekiyor. Şu andaki yönetmeliğe göre en az Ortaokul ya da İlköğretim diploması sahibi olmak gerekli.(2011 senesine kadar ilkokul mezunları ehliyet alabilmektedir.) D sürücü belgesi ile Traktör, Araba, Minibüs, Kamyonet,Kamyon.Tır(Cazip) Kullanılabilr. (D Sınıfı ile Otobüs Kullanılmaz) Direk D Ehliyet alacak sürücü kursu öğrencileri Trafik,Motor,İlkyardım ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur. B ehliyeti olup fark sınavına girecek adaylar Motor ve Direksiyon sınavlarına tabi tutulur. C ve E ehliyeti olup fark sınavına girecek adaylar yalnızca Direksiyon sınavına tabi tutulur.

Cisim 85 E Sınıfı Sürücü Belgesi sahipleri D Sınıfı Sürücü Belgesi ile sürülen cazip türündeki araçları kullanabilmeleri için sürücü kurslarında römorkluya da yarı römorklu araçlarla pratik sınava tabi tutulurlar. Bu durum sürücü belgesine de işlenir. Ancak, E sınıfı sürücü belgesini 28.04.1997 tarihinden önce alanlar,D sınıfı sürücü belgesi ile sürülen cazip türündeki araçları kullanabilmeleri için ayrıca pratik sınava tabi tutulmazlar. Bu durumda olanlar D sınıfı sürücü belgesi ile sürülen cazip türündeki araçları E sınıfı sürücü belgesi ile kullanabilirler. Römork Takarak Araç Kullanma :

Cisim 86 B, C ve E Sınıfı Sürücü Belgesi sahipleri, araçlarına ençok yüklü hantal lığı 750 kg.'a kadar olan (750 kg. Dahil) hafif römorklardan tek ini takıp kullanabilirler. 750 kg.'ın üzerindeki römorkları araçlarına takıp kullanabilmeleri için pratik sınavlardan geçirilmiş olmaları ve belgelerine işlenmiş bulunması mecburidir. Pratik sınavlar römork takılmış araçla yap

 

C SINIFI KAMYON EHLİYETİ HİZMET BÖLGELERİMİZ;

Trakya C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Çorlu C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Çerkezköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Ulaş C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Marmaracık C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Kapaklı C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Saray C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Vize C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Lüleburgaz Beko C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Silivri C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Kızılpınar C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Veliköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Hayrabolu C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Velimeşe C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Tekirdağ C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Marmaraereğlisi C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Yeniçiftlik C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Babaeski C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Süleymanpaşa C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Edirne C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Lüleburgaz C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Büyükkarıştıran C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Muratlı C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Keşan C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Malkara C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu Kursu, Süloğlu C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Havsa C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Uzunköprü C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Edirne C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Silivri Selimpaşa C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Enez C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, İpsala C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu , Meriç C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Lalapaşa C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Ergene C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Ergene Sağlık Mahallesi C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Hayrabolu C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Şarköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Kırklareli C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Pınarhisar C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Hadımköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Kursu, Çatalca C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Arnavutköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Sultanköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Misinli C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Demirköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Esenyurt C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Gebze C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Çanta C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Avcılar C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Beylikdüzü C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Kıyıköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, İğneada C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu, Kumbağ C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kursu olarak Trakya'nın tüm bölgelerinde kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

Src1, Src2, Src3, Src4, Src5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Dijital Ehliyet, Sayısal Takograf Kartı ve 69 Yaşına Kadar Src Uzatma İşlemleri yapılır.

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02  

 

VERDİĞİMİZ İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜK BELGELERİ

 

# Forklift Operatörlük Belgesi

# Loder (Yükleyici) Operatörlük Belgesi

# Beko Loder Operatörlük Belgesi

# Ekskavatör Operatörlük Belgesi

# Zemin Delgi ve Sondaj Operatörlük Belgesi 

# Eletrikli Transpalet Operatörlük Belgesi 

# Kule Vinç Operatörlük Belgesi

# Mobil Vinç Operatörlük Belgesi

# Tavan Vinci Operatörlük Belgesi

# Dozer Operatörlük Belgesi

# Silindir Operatörlük Belgesi

# Manitou Operatörlük Belgesi

# Zemin Süpürme Operatörlük Belgesi

# Greyder Operatörlük Belgesi

# Asvalt Serme Operatörlük Belgesi (Finişer)

# Asvalt Kazıma Operatörlük Belgesi (Freze)

# Personel ve Yük Yükseltici Operatörlük Belgesi (Sepetli Vinç, Manlift)

# Biçerdöver Operatörlük Belgesi

# Terminal Çekici Operatörlük Belgesi

# Liman Saha İstif Operatörlük Belgesi

# Araç Kurtarma Çekme Operatörlük Belgesi

# İtfaiye / Arazöz Operatörlük Belgesi

# Karla Mücadele Operatörlük Belgesi

# Beton Pompası Operatörlük Belgesi

# Kaya Kamyonu Operatörlük Belgesi

# Katı Atık (Çöp Kamyonu) Sıkıştırma Operatörlük Belgesi

# Beton PüskürmeOperatörlük Belgesi

# Transmikser (Miser) Operatörlük Belgesi

#  Vidanjör Operatörlük Belgesi

 

VERDİĞİMİZ SÜRÜCÜ (EHLİYET) BELGESİ SINIFLARI

 

A, A1, A2 Sınıfı : Motosiklet Ehliyetleri

B Sınıfı   : Manuel ve Otomatik Ehliyet

C1 Sınıfı : Kamyonet Ehliyeti

C Sınıfı   : Kamyon Ehliyeti

CE Sınıfı : TIR (Çekici) Ehliyeti

D Sınıfı   : Otobüs Ehliyeti

 

VERDİĞİMİZ SRC BELGESİ TÜRLERİ

 

SRC1  : Uluslararası Yolcu Taşımacılığı 

SRC2  : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı 

SRC3  : Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı 

SRC4  : Yurtiçi  Eşya-Kargo Taşımacılığı

SRC5  : Tehlikeli Madde Taşımacılığı 

SRC5 + Tanker, Patlayıcı, Radyoaktif Taşımacılığı

 

VERDİĞİMİZ DİĞER BELGELER

 

# Psikoteknik Belgesi

# Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet)

# 100 Ceza Puanı Belgesi

# Sapancı ve İşaretçi Eğitimi (Belgesi)

# 69 Yaşa Kadar SRC Uzatma İşlemleri


VERDİĞİMİZ ORTA DÜZEY YÖNETİCİ (ODY) / ÜST DÜZEY YÖNETİCİ (ÖDY) BELGELERİ

 

ODY-1 : Yurt dışı Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-4 : Yurt  içi Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ÜDY-1 : Yurt  dışı Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-4 : Yurt içi Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

 

SAĞLADIĞIMIZ HİZMELERİMİZ

 

Tüm İş Makineleri Operatörlük Ehliyetleri (Forklift, Beko Loder, Loder, Eskavatör, Greyder, Dozer, Silindir, Mobil (Hiyap) Vinç, İşaretçi ve Sapancı Belgesi, Tavan Vinci, Kule Vinci, Elektrikli Traspalet, Terminal Çekici, Personel ve Yük Yükseltici, Manlift, Finişer, Freze, Araç Çekme ve Kurtarma, Beton Pompası, Beton Püskürtme, Beton Mikseri, Zemin, Yol Süpürme ve Temizleme Makinesi, Karla Mücadele Aracı, Kaya Kamyonu, Zemin Delgi ve Sondaj Makinesi, Vidanjör, Arazöz-İtfaiye), SRC1 Yurt dışı Yolcu Taşıma Belgesi, SRC2 Yurt içi Yolcu Taşıma Belgesi, SRC3 Yurt dışı Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC4 Yurt içi Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC5 Tehlikeli Madde Taşmacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Patlayıcı Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Radyoaktif Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Psikoteknik Belgesi, B Sınıfı Manuel ve Otomatik Ehliyet, C Sınıfı Kamyon Ehliyeti, CE Sınıfı TIR Çekici Ehliyeti, D Sınıfı Otobüs Ehliyeti, 100 Ceza Puanı Belgesi, Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet) ve 69 yaşa kadar SRC uzatma İşlemleri yapılır.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ

 

Trakya Bölgesi'nin tamamında; Tekirdağ Merkez, Süleymanpaşa, Kumbağ, Çorlu, Çerkezköy, Kızılpınar, Veliköy, Velimeşe, Kapaklı, Saray, Ergene, Ergene Sağlık Mahallesi, Ulaş, Marmaracık, Muratlı, Hayrabolu, Şarköy, Marmaraereğlisi, Sultanköy, Yeniçiftlik, Kırklareli Merkez, Lüleburgaz, Büyükkarıştıran, Misinli, Babaeski, Vize, Pınarhisar, Demirköy, Kıyıköy, Edirne Merkez, Keşan, Malkara, Uzunköprü, İpsala, Süloğlu, Havsa, Enez, Meriç, Lalapaşa, Silivri, Selimpaşa, Çanta, Değirmenköy, Hadımköy ve Çatalca'da itina ile kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD. 1’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makineleri: Yol inşaat makineleri ile benzeri tarım, sanayi, bayındırlık, milli savunma ile çeşitli kuruluşların iş ve hizmetlerinde kullanılan; iş amacına göre üzerine çeşitli ekipmanlar monte edilmiş; karayolunda insan, hayvan, yük taşımasında kullanılamayan motorlu araçlardır. (Değişik: 17.10.1996-4199/1 md.)

 

OPERATÖR;

 

Kendi başına ve belirli bir süre içerisinde İş Makinesini yaptığı iş ve özelliğine uygun emniyetli ve verimli kullanan, iş makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol bakım ve ayarlarını yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD 42’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makinelerinin (Forklift, Beko Loder, Loder, Greyder, Dozer, Mobil Vinç vb.) sürücülerinin eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü veya Makine Mühendisleri Odaları’nca, tarım sektöründe kullanılan iş makinelerinin (Biçerdöver vb.) eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı’nca verilir. Kursların eğitim ve staj süreleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca saptanır.

 

OPERATÖRLÜK BELGESİ;

 

Karayolları Trafik Kanununun 42. Maddesi gereğince İş Makinesi kullanıcıların Sahip olması gereken belgedir.

 

G SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ;

 

Yalnız İş Makinesi; Operatörlük Belgesine sahip ve karayolunda hareket edecek lastik tekerli makineleri kullanacak kişilerin almak zorunda olduğu “G” sınıfı sürücü belgesidir.

 

TRAKYA'NIN BÜTÜN BÖLGELERİNDE EN HIZLI İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRLÜK EHLİYETLERİ, OTOMOBİL (MANUEL VE OTOMATİK) EHLİYETİ, KAMYON EHLİYETİ, TIR EHLİYETİ, OTOBÜS EHLİYETİ, DİJİTAL EHLİYET, SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 VE PSİKOTEKNİK BELGELERİNİ VEREN KURUMUZ.

 

TÜM TRAKYALI HEMŞEHRİLERİMİZİ MESLEK SAHİBİ YAPMAK İÇİN BEKLİYORUZ.

 

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02      11 Şubat Pazar 2024 Tarihinde eklenen bu içeriğe; Tekirdağ C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Çerkezköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Kapaklı C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Süleymanpaşa Kamyon Ehliyeti Ergene Kamyon Ehliyeti Silivri Kamyon Ehliyeti Muratlı C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Hayrabolu C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Şarköy C Sınıfı Kamyon Ehliyeti, Benzer kelimelerden birini aratarak Verdiğimiz Hizmetler Alanında bulunan ÇORLU C SINIFI KAMYON EHLİYETİ KURSU Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

    | 737 kez okundu |


    ÇORLU KAMYON EHLİYETİ KURSU 0 555 485 99 02