ÇORLU TEKİRDAĞ A A1 A2 MOTOSİKLET EHLİYETLERİ

0 555 485 99 02
ÇORLU TEKİRDAĞ A A1 A2 MOTOSİKLET EHLİYETLERİ


A Sınıfı Ehliyet Kaç Yaşında Alınır?

A grubu sürücü belgelerinin her biri için farklı yaş şartları aranıyor. A1 ehliyeti için 16, A2 ehliyeti için 18 ve A ehliyeti içinse 20 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Buna ek olarak A ehliyeti almak isteyen adaylar 24 yaşın altındaysa en az 2 yıllık A2 deneyim şartını yerine getirmeleri bekleniyor.

A sınıfı Ehliyet Çeşitleri

İki ve üç tekerlekli motorlu taşıtları kullanmak isteyen sürücüler motosiklet çeşidi, motor gücü ve motor hacmine göre değişen A ehliyet çeşitlerinden birine sahip olması gerekiyor. Motosiklet ehliyeti A, A1, A2 ve M olmak üzere dört farklı kategoriden oluşuyor.

A Ehliyet

A1, A2 ve M sınıflarını kapsayan A ehliyetle motor hacim kapasitesi 600 CC üzerindeki yüksek performanslı motosikletleri kullanmak mümkün. Aynı gruptaki diğer sürücü belgelerine kıyasla yaş ve deneyim şartı bakımından daha yüksek yeterlilik gerektiriyor. 

A1 Ehliyet

A grubu ehliyetler arasında en düşük yaş şartı A1 ehliyette bulunuyor. 16 yaşını dolduran sürücüler bu ehliyete sahip olarak motor hacmi maksimum 125 CC olan tüm motosikletleri kullanabiliyor. A1 ehliyet M sınıfı sürücü belgesinin kullandığı taşıtları da kapsıyor. 

A2 Ehliyet

Motor hacmi kapasitesi olarak diğer iki sınıfın arasında bulunan A2 ehliyet için hiçbir deneyim şartı aranmıyor. Motor gücü 35 KW’a kadar olan motosikletler için alınan bu sürücü belgesi A1 ve M sınıflarını kapsıyor. 

M Sınıfı Ehliyet

Karayollarında küçük tip motosiklet kullanmak isteyenlerin A sınıfı motor ehliyeti yerine M sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları yeterli kabul ediliyor. MOPED olarak da bilinen motorlu bisikletler maksimum hızı saatte 45 km’yi geçmeyen taşıtları kapsıyor. M sınıfı ehliyet almak için de 16 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.

A Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

A motor ehliyeti almak isteyen adaylar sürücü kursunda teorik ve pratik eğitimleri tamamladıktan sonra ehliyet sınavına giriyor. Sınavda 50 sorudan 35’ini doğru cevaplayıp başarılı olanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor. Sürüş becerilerinin test edildiği direksiyon parkuru ise yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Motosiklet ehliyeti almak için gereken belgeler ise şu şekilde:

 • Kimlik kartı fotokopisi,
 • 4 adet biyometrik fotoğraf,
 • Sağlık raporu,
 • Adli sicil kaydı,
 • En az ilkokul eğitim seviyesi diploması.

 

A1, A2 ve A SINIFI MOTOSİKLET EHLİYETİ  HİZMET BÖLGELERİMİZ;

Trakya A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Çorlu A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Çerkezköy A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti   Kursu, Ulaş A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Marmaracık A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Kapaklı A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Saray A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Vize A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Lüleburgaz Beko A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Silivri A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Kızılpınar A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Veliköy A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Hayrabolu A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Velimeşe A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Tekirdağ A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Marmaraereğlisi A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Yeniçiftlik A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Babaeski A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Süleymanpaşa A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Edirne A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Lüleburgaz A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Büyükkarıştıran A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Muratlı A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Keşan A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Malkara A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu Kursu, Süloğlu A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Havsa A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Uzunköprü A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Edirne A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Silivri Selimpaşa A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Enez A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti  Kursu, İpsala A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu , Meriç A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Lalapaşa A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Ergene A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Ergene Sağlık Mahallesi A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Hayrabolu A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Şarköy A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Kırklareli A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Pınarhisar A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Hadımköy A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Çatalca A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Arnavutköy A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Sultanköy A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Misinli A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Demirköy A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Esenyurt A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Gebze A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Çanta 1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Avcılar A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Beylikdüzü A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Kıyıköy A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, İğneada A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu, Kumbağ A1, A2, A Motosiklet Ehliyeti Kursu olarak Trakya'nın tüm bölgelerinde kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

Src1, Src2, Src3, Src4, Src5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Dijital Ehliyet, Sayısal Takograf Kartı ve 69 Yaşına Kadar Src Uzatma İşlemleri yapılır.

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02  

 

VERDİĞİMİZ İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜK BELGELERİ

 

# Forklift Operatörlük Belgesi

# Loder (Yükleyici) Operatörlük Belgesi

# Beko Loder Operatörlük Belgesi

# Ekskavatör Operatörlük Belgesi

# Zemin Delgi ve Sondaj Operatörlük Belgesi 

# Eletrikli Transpalet Operatörlük Belgesi 

# Kule Vinç Operatörlük Belgesi

# Mobil Vinç Operatörlük Belgesi

# Tavan Vinci Operatörlük Belgesi

# Dozer Operatörlük Belgesi

# Silindir Operatörlük Belgesi

# Manitou Operatörlük Belgesi

# Zemin Süpürme Operatörlük Belgesi

# Greyder Operatörlük Belgesi

# Asvalt Serme Operatörlük Belgesi (Finişer)

# Asvalt Kazıma Operatörlük Belgesi (Freze)

# Personel ve Yük Yükseltici Operatörlük Belgesi (Sepetli Vinç, Manlift)

# Biçerdöver Operatörlük Belgesi

# Terminal Çekici Operatörlük Belgesi

# Liman Saha İstif Operatörlük Belgesi

# Araç Kurtarma Çekme Operatörlük Belgesi

# İtfaiye / Arazöz Operatörlük Belgesi

# Karla Mücadele Operatörlük Belgesi

# Beton Pompası Operatörlük Belgesi

# Kaya Kamyonu Operatörlük Belgesi

# Katı Atık (Çöp Kamyonu) Sıkıştırma Operatörlük Belgesi

# Beton PüskürmeOperatörlük Belgesi

# Transmikser (Miser) Operatörlük Belgesi

#  Vidanjör Operatörlük Belgesi

 

VERDİĞİMİZ SÜRÜCÜ (EHLİYET) BELGESİ SINIFLARI

 

A, A1, A2 Sınıfı : Motosiklet Ehliyetleri

B Sınıfı   : Manuel ve Otomatik Ehliyet

C1 Sınıfı : Kamyonet Ehliyeti

C Sınıfı   : Kamyon Ehliyeti

CE Sınıfı : TIR (Çekici) Ehliyeti

D Sınıfı   : Otobüs Ehliyeti

 

VERDİĞİMİZ SRC BELGESİ TÜRLERİ

 

SRC1  : Uluslararası Yolcu Taşımacılığı 

SRC2  : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı 

SRC3  : Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı 

SRC4  : Yurtiçi  Eşya-Kargo Taşımacılığı

SRC5  : Tehlikeli Madde Taşımacılığı 

SRC5 + Tanker, Patlayıcı, Radyoaktif Taşımacılığı

 

VERDİĞİMİZ DİĞER BELGELER

 

# Psikoteknik Belgesi

# Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet)

# 100 Ceza Puanı Belgesi

# Sapancı ve İşaretçi Eğitimi (Belgesi)

# 69 Yaşa Kadar SRC Uzatma İşlemleri


VERDİĞİMİZ ORTA DÜZEY YÖNETİCİ (ODY) / ÜST DÜZEY YÖNETİCİ (ÖDY) BELGELERİ

 

ODY-1 : Yurt dışı Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ODY-4 : Yurt  içi Yük Taşımacığı Orta Düzey Yönetici 

ÜDY-1 : Yurt  dışı Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-2 : Yurt içi Yolcu Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-3 : Yurt dışı Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

ÜDY-4 : Yurt içi Yük Taşımacığı Üst Düzey Yönetici 

 

SAĞLADIĞIMIZ HİZMELERİMİZ

 

Tüm İş Makineleri Operatörlük Ehliyetleri (Forklift, Beko Loder, Loder, Eskavatör, Greyder, Dozer, Silindir, Mobil (Hiyap) Vinç, İşaretçi ve Sapancı Belgesi, Tavan Vinci, Kule Vinci, Elektrikli Traspalet, Terminal Çekici, Personel ve Yük Yükseltici, Manlift, Finişer, Freze, Araç Çekme ve Kurtarma, Beton Pompası, Beton Püskürtme, Beton Mikseri, Zemin, Yol Süpürme ve Temizleme Makinesi, Karla Mücadele Aracı, Kaya Kamyonu, Zemin Delgi ve Sondaj Makinesi, Vidanjör, Arazöz-İtfaiye), SRC1 Yurt dışı Yolcu Taşıma Belgesi, SRC2 Yurt içi Yolcu Taşıma Belgesi, SRC3 Yurt dışı Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC4 Yurt içi Kargo ve Yük Taşıma Belgesi, SRC5 Tehlikeli Madde Taşmacılığı Belgesi, Tanker Taşımacılığı Belgesi, Patlayıcı Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Radyoaktif Maddeler Taşımacılığı Belgesi, Psikoteknik Belgesi, B Sınıfı Manuel ve Otomatik Ehliyet, C Sınıfı Kamyon Ehliyeti, CE Sınıfı TIR Çekici Ehliyeti, D Sınıfı Otobüs Ehliyeti, 100 Ceza Puanı Belgesi, Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet) ve 69 yaşa kadar SRC uzatma İşlemleri yapılır.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ

 

Trakya Bölgesi'nin tamamında; Tekirdağ Merkez, Süleymanpaşa, Kumbağ, Çorlu, Çerkezköy, Kızılpınar, Veliköy, Velimeşe, Kapaklı, Saray, Ergene, Ergene Sağlık Mahallesi, Ulaş, Marmaracık, Muratlı, Hayrabolu, Şarköy, Marmaraereğlisi, Sultanköy, Yeniçiftlik, Kırklareli Merkez, Lüleburgaz, Büyükkarıştıran, Misinli, Babaeski, Vize, Pınarhisar, Demirköy, Kıyıköy, Edirne Merkez, Keşan, Malkara, Uzunköprü, İpsala, Süloğlu, Havsa, Enez, Meriç, Lalapaşa, Silivri, Selimpaşa, Çanta, Değirmenköy, Hadımköy ve Çatalca'da itina ile kursiyerlerimize hizmet vermekteyiz.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD. 1’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makineleri: Yol inşaat makineleri ile benzeri tarım, sanayi, bayındırlık, milli savunma ile çeşitli kuruluşların iş ve hizmetlerinde kullanılan; iş amacına göre üzerine çeşitli ekipmanlar monte edilmiş; karayolunda insan, hayvan, yük taşımasında kullanılamayan motorlu araçlardır. (Değişik: 17.10.1996-4199/1 md.)

 

OPERATÖR;

 

Kendi başına ve belirli bir süre içerisinde İş Makinesini yaptığı iş ve özelliğine uygun emniyetli ve verimli kullanan, iş makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol bakım ve ayarlarını yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

 

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU MD 42’DE TANIMLANDIĞI ÜZERE;

 

İş Makinelerinin (Forklift, Beko Loder, Loder, Greyder, Dozer, Mobil Vinç vb.) sürücülerinin eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü veya Makine Mühendisleri Odaları’nca, tarım sektöründe kullanılan iş makinelerinin (Biçerdöver vb.) eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sertifikaları ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı’nca verilir. Kursların eğitim ve staj süreleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca saptanır.

 

OPERATÖRLÜK BELGESİ;

 

Karayolları Trafik Kanununun 42. Maddesi gereğince İş Makinesi kullanıcıların Sahip olması gereken belgedir.

 

G SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ;

 

Yalnız İş Makinesi; Operatörlük Belgesine sahip ve karayolunda hareket edecek lastik tekerli makineleri kullanacak kişilerin almak zorunda olduğu “G” sınıfı sürücü belgesidir.

 

TRAKYA'NIN BÜTÜN BÖLGELERİNDE EN HIZLI İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRLÜK EHLİYETLERİ, OTOMOBİL (MANUEL VE OTOMATİK) EHLİYETİ, KAMYON EHLİYETİ, TIR EHLİYETİ, OTOBÜS EHLİYETİ, DİJİTAL EHLİYET, SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 VE PSİKOTEKNİK BELGELERİNİ VEREN KURUMUZ.

 

TÜM TRAKYALI HEMŞEHRİLERİMİZİ MESLEK SAHİBİ YAPMAK İÇİN BEKLİYORUZ.

 

KAYIT İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0 555 485 99 02    10 Ocak Çarşamba 2024 Tarihinde eklenen bu içeriğe; SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5 TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI BELGESİ, TANKER TAŞIMACILIĞI BELGESİ, DİJİTAL EHLİYET, SAYISAL TAKOGRAF KARTI, 69 YAŞINA KADAR SRC UZATMA İŞLEMLERİ, A, A1, A2 MOTOSİKLET EHLİYETLERİ, ÇORLU MOTOSİKLET SÜRÜCÜ KURSU, TEKİRDAĞ A1 A2 EHLİYET KURSU, YENİÇİFTLİK MTSK, SULTANKÖY İŞ MAKİNELERİ OPERTAÖRLÜK KURSU, LÜLEBURGAZ FORKLİFT KURSU, TEKİRDAĞ KUMBAĞ MAHALLESİ, ÇORLU, ÇERKEZKÖY, ULAŞ MAHALLESİ, MARMARACIK MAHALLESİ, KAPAKLI, SARAY, VİZE, LÜLEBURGAZ, SİLİVRİ, KIZILPINAR MAHALLESİ, VELİKÖY MAHALLESİ, VELİMEŞE MAHALLESİ, TEKİRDAĞ, MARMARAEREĞLİSİ, YENİÇİFTLİK MAHALLESİ, BABAESKİ, TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA MAHALLESİ, EDİRNE, LÜLEBURGAZ BÜYÜKKARIŞTIRAN MAHALLESİ, MURATLI, KEŞAN, MALKARA, SÜLOĞLU, HAVSA, UZUNKÖPRÜ, EDİRNE, SİLİVRİ SELİMPAŞA MAHALLESİ, ENEZ, İPSALA, MERİÇ, LALAPAŞA, ERGENE, ERGENE SAĞLIK MAHALLESİ, HAYRABOLU, ŞARKÖY, KIRKLARELİ, PINARHİSAR, HADIMKÖY, ÇATALCA, ARNAVUTKÖY, TEKİRDAĞ SULTANKÖY MAHALLESİ, ÇOŞRU MİSİNLİ, SİLİVRİ DEMİRKÖY, İSTANBUL ESENYURT, GEBZE, GEBZE DİLOVASI, ARNAVUTKÖY, TEKİRDAĞ DEĞİRMENKÖY MAHALLESİ, ÇORLU ÇANTA MAHALLESİ, TEKİRDAĞ ÇINARLI MAHALLESİ, Benzer kelimelerden birini aratarak Verdiğimiz Hizmetler Alanında bulunan ÇORLU TEKİRDAĞ A A1 A2 MOTOSİKLET EHLİYETLERİ Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

  | 579 kez okundu |


  ÇORLU TEKİRDAĞ A A1 A2 MOTOSİKLET EHLİYETLERİ